.:: Lokman AYVA ::. İstanbul Milletvekili
Lokman Ayva'nın Resmi ve İstanbul Resimleri
Yakınlaştır
1x 2x 4x 6x 8x

Türkçe - English

New Page 1

İLETİŞİM

 

 

 
 
TOKİ engelliler için konut üretecek

Sakatlar Haftası nedeniyle AK Parti Millletvekili Prof. Dr. Muzaffer Gülyurt, beraberinde partisinin Erzurum İl Başkanı Murat Kılıç ve Gençlik Kolları Başkanı Zafer Tarıkdaroğlu ile Türkiye Sakatlar Derneği Şubesi'ni ziyaret etti.

Milletveki Gülyurt, geçen cuma günü gerçekleştirilen MKYK toplantısında, Başbakan Erdoğan'ın, TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar'a, özürlüler için özel konutlar üretilmesi için talimat verdiğini kaydetti. Hükümet olarak özürlülere büyük önem verdiklerini ve bu amaçla da özürlüler yasasında çeşitli değişikliğe gittiklerine değinen Gülyurt, "Özürlülere hizmet, vatandaşlık ve insanlık görevi. Sayın Başbakan, özürlülerin sorunlarıyla yakından ilgileniyor. Bu amaçla son MKYK toplantısında, benim yanımda TOKİ Başkanı'na, özürlülerin rahatça kullanabileceği konut inşaatı yapılması için talimat verdi." dedi.

Gülyurt, anayasa değişikliği paketinin birinci maddesinde kadın-erkek eşitliği ile özürlü ve yaşlılara pozitif ayrımcılığı içeren maddenin TBMM'den geçtiğini ve referandumdan da geçmesi halinde özürlülerin sosyal yaşamda daha aktif hale geleceklerini vurguladı. Gülyurt, "Referanduma desteğinizi bekliyoruz. Çünkü sizlerle ilgili çok önemli yasal değişiklik ve pozitif ayrımcılıklar var." diye konuştu.


'AYVA İYİ Kİ GÖRMÜYOR'

Başbakan Erdoğan'ın, milletvekilleri içinde en fazla görme engelli Lokman Ayva'yı sevdiğini ve ayrı bir değer verdiğini de sözlerine ekleyen Milletvekili Prof. Dr. Muzaffer Gülyur, "Lokman Ayva çok özel birisi. Deha. Allah'tan gözleri görmüyor. Ya bir de gözleri görseydi ne olurdu, düşünmek bile istemiyorum." diye espri yaptı. Dernek Şube Başkanı Sadullah Efe de özürlülerin sorunlarını ve çözüm önerilerini dile getirdi.

Cihan

http://www.timeturk.com/toki-engelliler-icin-konut-uretecek_124847-haberi.html

 

 

 

New Page 1
Ak Parti Web Sitesi