.:: Lokman AYVA ::. İstanbul Milletvekili
Lokman Ayva'nın Resmi ve İstanbul Resimleri
Yakınlaştır
1x 2x 4x 6x 8x

Türkçe - English

New Page 1

İLETİŞİM

 

 

 
 
THY'de sorun yaşayan özürlülerin kullanacağı yazı

18-RUG-2003  15=17        THY ESB.İSTASYON MD.LUGU                        0 312 3980560   P.01

ANADOLUJET

SAYI   : B.02.2.THY.0.08.00.00 -288                                                                    ANKARA

KONU : Sn. Ömer Ocak                                                                                            17.08.2009

Sayın Lokman AYVA,

20.07.2009 tarihli mektubunuz Genel Müdürümüz kanalıyla ünitemize intikal etmiş olup, cevabımızın gecikmesinden dolayı özür dileriz.

Öncelikle, siz değerli yolcularımızdan gelen yapıcı eleştiri ve görüşlerin çalışmalarımızda bizlere ışık tuttuğunu ve en iyiyi verme yönündeki gayretlerimizde en büyük desteğimiz olduğunu belirtmek isteriz. Ancak, bildiğiniz üzere tüm havayolu şirketlerinde olduğu gibi Anadolu Jet'de hizmetlerini belirlenmiş kurallar çerçevesinde sürdürmekte olup, bu kuralların belirlenmesi öncesinde çok detaylı araştırmalar yapılmakta ve yolcularımızın memnuniyetinin yanısıra özellikle en öncelikli hedeflerimizden olan uçuş güvenliğinin sağlanabilmesi gibi daha fazla hassasiyet gerektiren konuların prosedürlerinin oluşturulması sürecinde, IATA ve Sivil Havacılık kuralları gibi birçok faktör rol oynamaktadır.

Bu çerçevede, Sayın yolcumuzun ifade etmiş olduğu durum, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nün onaylamış olduğu kurallarımızın yer aldığı yer hizmetleri kitabımızda "Hareket kabiliyeti kısıtlı yolcular" başlığı altında incelenmektedir. Bu kuralda; engelli yolcularımızdan rapor istenmediği ancak, herhangi acil bir durumda yolcunun kendisinin hertürlü ihtiyacını (acil bir durumda uçağı hızlı bîr şekilde terk etmek, oksijen maskesini takabilmek v.b.) karşılayabilme konusunda yeterli olduğunu ve uçak içinde herhangi bir özel hizmet istemeyeceğini sözlü veya yazılı beyan etmesi durumunda refakatçisi olmadan yalnız seyehatine izin verileceği belirtilmektedir.

Ortaklığımızda her zaman için daha duyarlı ve hassas davranmaya özen gösterdiğimiz, hasta, hamile, çocuk, yaşlı ve engelli yolcularımızın gerek uçuş öncesi gerekse uçuş süreci ve akabinde güvenliklerinin sağlanabilmesi dikkate alınarak bu tip kuralların belirlendiğini takdir edeceğiniz inancıyla, sayın yolcumuzun ve sizin şikayetinize sebebiyet vermekten dolayı Anadolu Jet olarak üzüntülerimizin kabulünü rica eder, en derin saygılarımızı sunarız.

TÜRK HAVA YOLLARI A. O.


 

                                            Arzu Arslan DAŞDELEN                                 Sami ALAN

                                         Bölgesel Uçuşlar Başkanlığı                              Bölgesel Uçuşlar

                                             Müşteri İlişkileri Sorumlusu                                Başkanı


 

Türk Hava Yollan A.0. Bölgesel Uçuşlar Başkanlığı Esenboğa Havalimanı 0697O ÇubuK/ Ankara Tel; (0 312) 3980732   Fax: (0312) 3982214

www,anadolujet.com  anadolu jet tühk hava yolları markasıdır.

 

 

 

New Page 1
Ak Parti Web Sitesi